ul. Spacerowa 4, 05-822 Milanówek

PZ ERI – Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział rejonowy w Milanówku

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW,
RENCISTÓW I INWALIDÓW

ODDZIAŁ REJONOWY
W MILANÓWKU

Łeba 16.08 - 28.08.2018 r.

Pod koniec sierpnia niektórzy z naszych członków  jeszcze raz postanowili odwiedzić polskie  morze, a dokładniej Łebę. Zamieszkali w ośrodku „Fregata”.  Pogoda nadal utrzymywała się wyśmienita, więc wyjazd zapowiadał się obiecująco.  Zaraz na drugi dzień pobytu większość  uczestników  wyruszyła turystyczną kolejką (meleksem) na przejażdżkę po Łebie, podczas której poznali historię,  ciekawe budynki  i zakątki tego urokliwego miasteczka.
Pensjonat „Fregata”  znajduje się  w pięknym otoczeniu i  bliziutko morza, tak więc  zważywszy na cudowną  aurę pogodową większość czasu nasi emeryci spędzali na plaży wdychając jod i zamieniając swoją skórę we wspaniałą nadmorską opaleniznę.
Podczas pobytu w Łebie organizatorzy zaproponowali kilka atrakcji turystycznych, w tym rejs statkiem wycieczkowym po Bałtyku i wyjazd do Sarbska do największego w Europie fokarium, gdzie można było spotkać foki bałtyckie, uchatki kalifornijskie i kotiki południowo-amerykańskie. Wspaniałe wrażenia, niezapomniane przeżycia, szczególnie zachód słońca na pełnym morzu.
Być w Łebie i nie pojechać do unikatowych w skali świata „wydm ruchomych“ w Słowińskim Parku, byłoby rzeczą niedopuszczalną. Tak więc  wesoła podróż  meleksami, wspinanie się po sypkim piasku i podziwianie rozpościerających się cudownych widoków,  to były również niesłychane przeżycia. A w drodze powrotnej jeszcze wizyta w Rąbce w Muzeum Wyrzutni Rakiet, gdzie przewodnik z taką swadą opowiadał o tych powietrznych potworach, że nawet kobiety słuchały go z otwartymi ustami.
W międzyczasie odbyły się dwa wieczorki taneczne i ognisko z kiełbaskami, śpiewem i tańcami, z których to , zresztą jak zwykle, nasi wczasowicze skrzętnie korzystali. 
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i tak dzięki naszemu niezastąpionemu Wiesławowi wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wspaniałych wspomnień w domowe pielesze.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.