ul. Spacerowa 4, 05-822 Milanówek

PZ ERI – Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział rejonowy w Milanówku

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW,
RENCISTÓW I INWALIDÓW

ODDZIAŁ REJONOWY
W MILANÓWKU

Dźwirzyno 18.08 - 31.08.2018r

I tak oto jeszcze jedna grupa nie zdążyła się dobrze rozgościć w Łebie, a tu następny autokar gna nad polskie morze, do Dźwirzyna.  Oczywiście już podczas podróży uczestnicy otrzymali od związku, zresztą jak zwykle, drobne ale sympatyczne upominki.
Dźwirzyno to  nadmorska wioska położona nieopodal Kołobrzegu nad jeziorem Resko Przymorskie i szczyci się wspaniałą, szeroką piaszczystą plażą. Do plaży 70 m, a do jeziora 1,5 km, a jeszcze na dodatek wokół pachnący sosnowy las. Tak więc atrakcje z każdej strony.
Zakwaterowanie co prawda w maleńkich, ale przytulnych dwuosobowych pokojach zapewniało komfort wypoczynku.
W czasie pobytu główne atrakcje zapewniała nam opiekunka grupy – szefowa naszego związku.  Atrakcją dla „obcych” wczasowiczów naszego ośrodka stały się nasze wieczorki – kapeluszowy i letni, podczas  których serwowano słodycze, napoje, małe upominki. Nasi jak zwykle nie zawiedli i bawili się doskonale wzbudzając zazdrość innych grup emeryckich.
Związek również współorganizował z ośrodkiem ognisko z kiełbaskami, partycypując w zaopatrzeniu uczestników m.in. w napoje, słodycze, itp.
Podczas turnusu odbyły się dwie wycieczki autokarowe. Zwiedzanie Kołobrzegu połączone było z rejsem po morzu oraz druga do ogrodów Hortulusa w Dobrzycy. O walorach Kołobrzegu i urokach naszego Bałtyku wszyscy wiedzą, natomiast ogrody Hortulus – to największa atrakcja turystyczna Pomorza Zachodniego. Na powierzchni 5,5 ha znajdują się: ogrody inspirowane naturalnym krajobrazem (skalne, leśne, wodne), kulturą różnych narodów (japoński, francuski) oraz oryginalne ogrody zmysłów w stylu angielskim. Wielka atrakcja.
Na koniec turnusu, jak to bywa w zwyczaju, odbyło się spotkanie pożegnalne z tańcami oraz wręczaniem dyplomów za aktywne uczestnictwo w akcjach organizowanych podczas pobytu na wczasach. Wszyscy wrócili zadowoleni, zdrowi i cali.
 „Żegnaj lato na rok”

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.