ul. Spacerowa 4, 05-822 Milanówek

PZ ERI – Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział rejonowy w Milanówku

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW,
RENCISTÓW I INWALIDÓW

ODDZIAŁ REJONOWY
W MILANÓWKU

HISZPANIA 08.06-18.06.2018r.

Kolejną z eskapad milanowskiego Związku Emerytów była 10-cio dniowa wycieczka  do Hiszpanii na wybrzeże Costa Brava.
Podróżując przez południową Francję nasi turyści mieli okazję zobaczyć budynek Parlamentu Europejskiego, Stare Miasto i katedrę Notre Dame w Strasburgu.
Po nocnym odpoczynku w okolicach Lyonu, miał miejsce spacer po moście Saint Benezet i podziwianie Pałacu Papieskiego w Avignonie.
Po tej pełnej wrażeń podróży, nasi dzielni globtroterzy, dotarli do docelowej bazy noclegowej w Lloret de Mar na słonecznym, urwistym  wybrzeżu Morza Śródziemnego.
A tu nie tylko plaża, kąpiele morskie i w basenie, zakupy, kuchnia i wino hiszpańskie, ale też niezwykle atrakcyjne wypady do Barcelony, Montserratu, Tossa de Mar i Gerony.
W Barcelonie nie sposób było pominąć słynnej katedry Sagrada Familia, Katedry Św. Eulalii, domów i parku Gaudiego, Wzgórza Montjuïc, stadionu FC Barcelony , czy też La Rambli , jednej z najsłynniejszych  alei  spacerowych w Europie.
Kolejną atrakcją  na trasie wycieczki był Montserrat ze słynnym klasztorem w górach – miejscem kultu religijnego z figurą Czarnej Madonny.
Wieczory też były niezwykle atrakcyjne, a to za sprawą pokazu światła, muzyki i wody (grające fontanny) u stóp Muzeum Sztuki, innym zaś razem za sprawą roztańczonych tancerek flamenco, którym nasi uczestnicy nie ustępowali ani na krok.
Niesamowitym  przeżyciem był w Tossa de Mar rejs statkiem ze szklanym dnem, dzięki czemu można było podziwiać  koralowe rafy i  cały ten wspaniały, podwodny świat.
W drodze powrotnej, turyści nasi, na koniec hiszpańskiej przygody zwiedzali jeszcze Stare Miasto i gotycką katedrę w przepięknej  Geronie.  Stąd już niestety wyruszyli do Francji 
w okolice Belfort- Miluza, gdzie spędzili ostatni transferowy nocleg.
Wszyscy powrócili szczęśliwi, zdrowi, pełni  wspaniałych wrażeń  i przeżyć, które pozostaną w pamięci na całe życie. Wielkie uznanie dla Państwa za doskonałą kondycję i przemiłą atmosferę podczas całej podróży.

A dziękując  pomysłodawczyni:

Nie byłoby Hiszpanii – baz naszej ANI  !!!!!!!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.