ul. Spacerowa 4, 05-822 Milanówek

PZ ERI – Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział rejonowy w Milanówku

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW,
RENCISTÓW I INWALIDÓW

ODDZIAŁ REJONOWY
W MILANÓWKU

Grecja 29.05 – 07.06.2019 r.

Kolejny 10-o dniowy wyjazd grupy milanowskich seniorów na wspólny wypoczynek i integrację.
Tym razem w poszukiwaniu starożytnej Hellady grupa wyruszyła do  Grecji.  I tak oto ciemnym świtem, o 3-ej rano rozpoczęła się ta wspaniała przygoda. Przygoda, która zdaniem uczestników nie miała żadnych wpadek ani wad.
Po długiej podróży, ale z noclegiem w Nowym Sadzie (Serbia), oczom podróżników ukazała się wyczekiwana miejscowość  Paralia,  znajdująca się na  Wybrzeżu Olimpijskimi  oraz wygodny hotel  YAKINTHOS. Z okien hotelu można było podziwiać górę Olimp i przy odrobinie wyobraźni  siedzącego na tronie Zeusa. Cudowna piaszczysta plaża znajdowała się około 200m od hotelu. Wspaniała pogoda, nie tylko ducha, dopisywała wczasowiczom przez cały pobyt.
Już drugiego dnia hotel zaproponował Wieczór Grecki ze znaną wszystkim, wspaniałą grecką muzyką i tańcami, które trwały do północy. Do samego rana pobrzmiewała w uszach i w całym ciele ta rytmiczna muzyka.
 Ale nie tylko wypoczynek. Grupa wyruszyła w poszukiwaniu atrakcji i zabytków, których jak wiadomo w Grecji nie brakuje. Wycieczka do Meteorów – 21 wiszących klasztorów (monastyrów) wykutych w skałach dla celów obronnych przed tureckim najeźdźcą. Część grupy wybrała się na bardzo męczącą wycieczkę do Aten, by podziwiać wspaniałe zabytki starożytnej kultury . Następnie był wspólny wypad do niedalekiej plaży z błotami leczniczymi, gdzie można było poleczyć ciało, najpierw  leżąc w stężonej solance a potem wymazani błotem w pełnym słońcu. Było przy tym wiele zabawy i  śmiechu. Kolejny wypad to rejs statkiem na wyspę Skiatos. A tam opalanie w pełnym słońcu, nauka zorby z kapitanem statku i jego rodziną - sama radość.
Wszystko co dobre, szybko się kończy, więc  rozbawieni i pełni wrażeń nasi globtroterzy wyruszyli w ostatni etap eskapady, czyli powrót do Milanówka, również  z noclegiem  w Nowym Sadzie.
Andrzej – pilot wycieczki, po Grecji się z nami włóczył.
Ciągle coś opowiadał, stale  czegoś nas uczył.
Dziewczyny rezydentki  były miłe, uśmiechnięte
O każdej porze pomocne i na wyciągnięcie ręki.
Wyjazd super, wspomnień wiele, zdjęć tysiące
Wspomnienia zostaną na długie miesiące.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.